Batuudid, Tervis, Treening

Kuidas batuudiga tselluliidist lahti saada?

Tselluliit on kahjutu, kuid meestel ja naistel väga levinud nahahaigus, mis avaldub apelsinikoorenahana. Kui teil on tselluliit, olete kahtlemata juba proovinud mitmeid asju selle välimuse vähendamiseks. Aga kas olete kunagi proovinud batuudil hüppamist?

Mis on tselluliit ja kuidas sellega kõige paremini toime tulla?

Tselluliit on nahaaluste kihtide rasv- ja sidekudede loomulik esinemine, millega võivad võidelda nii mehed kui naised. See tuleneb veepeetusest ja rasvarakkude liigsest laienemisest, mis muudab naha apelsinikoorega sarnaseks. See on levinud reitel, kõhul ja tuharatel, kus vereringe on kõige kehvem.

Tõenäoliselt mõtlete, millised on tselluliidi levinumad põhjused. Kuigi probleem on kindlasti seotud geneetikaga, ilmneb see ka vähese füüsilise koormuse, valdavalt istuva eluviisi, ebatervisliku toitumise, stressi ja paljude muude tegurite tõttu. Kuigi tselluliit on tervisele kahjutu, on see visuaalselt ebameeldiv, mistõttu paljud inimesed otsivad erinevaid viise, kuidas probleemiga kõige paremini toime tulla.

Minge veebi ja leiate lõputult näpunäiteid tselluliidi kaotamiseks. Turg on täis erinevaid kosmeetikatooteid ja muid tooteid, mis lubavad anda parimaid võimalikke tulemusi. Võime aga julgelt väita, et parim viis tselluliidi vastu võitlemiseks on sobiv füüsiline aktiivsus. Nende tegevuste hulgas tahaksime esile tõsta batuuditreeningute eeliseid.

Kuidas batuuditreeningud tselluliiti mõjutab?

Jah, see on õige! Lisaks sellele, et ta on lõbus tegevus, on batuudil hüppamine äärmiselt tõhus viis apelsinikoorenaha väljanägemise vähendamiseks. On tõestatud, et batuuditreening pinguldab nahka, toniseerib lihaseid ja stimuleerib vereringet, mis tähendab, et värske veri jõuab naha pindmistesse kihtidesse. Vaatame lähemalt batuuditreeningu eeliseid tselluliidi vähendamisel.

1. Batuuditreeningud ja vereringe

Naha terve väljanägemise säilitamiseks on vereringe ülioluline ning vereringe parandamiseks ja põletiku vähendamiseks piisab 10-minutilisest taastustreeningust batuudil päevas. Seda tüüpi liikumisel on mitu erinevat mõju:

  • suurenenud verevool kõikidesse kehaosadesse tagab naha värske hapnikuvarustuse;
  • veri aitab toksiine naha pinnale kanda, et need kiiremini läbi pooride eemalduksid;
  • paranenud vereringe kiirendab naharakkude paranemist, mis väljendub naha ja sidekoe paranemises.

2. Batuuditreeningud ja lümfisüsteem

Kui soovid saavutada tervemat nahka, on üks olulisemaid asju, millega oma kehas arvestada, on lümfisüsteem. Selle peamine ülesanne on aidata teie kehal eemaldada toksiine, mis sageli põhjustavad tselluliiti. Batuuditreeningud kiirendavad lümfiringet, vältides nii toksiinide jäämist nahapinna alla. Liikumiste mehaanika on selle juures võtmetähtsusega, kuna gravitatsioonijõud ja üles-alla liikumine aitavad kaasa veelgi tõhusamale toksiinide eemaldamisele.

3. Batuuditreeningud ja kollageeni regenereerimine

Kollageen on meie kehas leiduv valk, mis aitab nahal terve välja näha. Vanusega kollageenivarud vähenevad, mis võib kiiresti ilmneda, kui nahk muutub vähem pingul ja omandab apelsinikoore välimuse. Üks levinumaid kollageeni tootmist takistavaid probleeme on kortisooli kõrge tase. Hormoon, mis tekib vastusena stressile. Kui võtate batuuditreeningud oma igapäevase kehalise liikumise  osaks, võib teie keha kortisooli vabastada nii, et teie närvisüsteem rahuneb ja nahk näeb ilusam välja.

4. Batuuditreeningud ja lihaste kasv

Igasugune sportlik tegevus on hea tselluliidi vähendamiseks, kuna trenn mõjutab meie lihaseid. Batuuditreeninguid saab võrrelda jõutreeninguga ning on täiesti selge, et see aitab tugevdada lihaseid ja muudab lihaskiud tugevamaks. Lisaks pinguldab ja silub see nahka.

5. Batuuditreeningud ja rasvalademete eemaldamine

Lisaks lihaste tugevdamisele aitab regulaarne batuudil hüppamine eemaldada naha alla kogunenud rasva. Kuna tegemist on intensiivse treeninguga, eemaldatakse rasvaladestused kiiremini ja asenduvad seejärel järk-järgult lihaskiududega, mis parandavad oluliselt naha välimust.

Batuuditreeningu eelised tselluliidi vastu võitlemisel

Oma olemuselt on batuut parim investeering igaühele, kes soovib jälgida tervislikku eluviisi. See sobib suurepäraselt ka kõigile, kes soovivad parandada oma naha välimust ilma ravimite, kreemide või isegi protseduurideta.

Batuuditreeningu lisaeelis on see, et see sobib igas vanuses ja igas vormis inimestele. Batuuditreeningu eelised on erakordsed, kuna väga lühikese aja jooksul on võimalik saavutada suurepäraseid tulemusi. Ja kõik, mida selleks vaja on, on muuta batuuditreeningud oma igapäevase rutiini osaks.

PEREBATUUDID

AKRO_ORPR_R_01

SPORTBATUUDID

AKRO_PRCH_S_30

ÜLDKASUTATAVAD BATUUDID

_AKRO_GALL_R_17